понеділок, 30 грудня 2024 р.

 


Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Подробиці...


пʼятниця, 27 грудня 2024 р.

 


Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році заплановано провести протягом 14 травня — 25 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України, який набув чинності 27 грудня 2024 року.

вівторок, 17 грудня 2024 р.


 Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційний варіант предметного тесту з історії України — складника національного мультипредметного тесту (НМТ).

Подробиці...

четвер, 7 листопада 2024 р.

 


Примітним запланованим нововведенням НМТ 2025 року, яке нині жваво обговорюють, є охоплення тестом з історії України всього курсу історії — від найдавніших часів до сьогодення. На сьогодні це питання ще не унормовано, однак передбачається, що нормативними актами Міністерства освіти і науки України буде визначено, що тест НМТ з історії України міститиме завдання за всіма темами Програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з історії України.

середа, 6 листопада 2024 р.

 



Опанування обсягу потрібних знань із певного предмета НМТ під час підготовлення до тестування — лише частина успіху. Добре впоратися і, головне, не розгубитися на іспиті допоможе практикування в проходженні тестів минулих років.

вівторок, 5 листопада 2024 р.

 


Верховна Рада України, підтримавши проєкт Закону № 12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року», дала старт вступній кампанії 2025 року. Тож потенційним вступникам варто вже зараз активно готуватися до вступних випробувань.

Примітним запланованим нововведенням НМТ 2025 року, яке нині жваво обговорюють, є охоплення тестом з історії України всього курсу історії — від найдавніших часів до сьогодення. На сьогодні це питання ще не унормовано, однак передбачається, що нормативними актами Міністерства освіти і науки України буде визначено, що тест НМТ з історії України міститиме завдання за всіма темами Програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з історії України.

Водночас потенційним учасникам НМТ варто вже зараз розпочинати ретельно готуватися до тестування. Як це зробити, про що потрібно пам’ятати, щоб бути готовими до тестування з історії України — розповімо далі, відповіши попередньо на найбільш актуальні для потенційних учасників НМТ питання.

Подробиці...

понеділок, 4 листопада 2024 р.

 



Сертифікація-2025:

хто братиме участь

Міністерство освіти і науки України визначило категорії вчителів, які можуть пройти сертифікацію педагогічних працівників у 2025 році, та їх граничну кількість.

2019 року в Україні було запроваджено процедуру сертифікації вчителів початкових класів, 2023-го — учителів математики та української мови і літератури, які викладають на першому (адаптаційному) рівні базової освіти. Із 2024 року Міністерство освіти і науки України поширило зовнішнє оцінювання професійних компетентностей на педагогів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»). 

А відтепер сертифікацію матиме змогу пройти ще одна категорія — учителі іноземної мови, а саме англійської. У першому тестуванні фахових знань та вмінь педагогів цієї категорії братимуть участь не більше ніж 500 учителів.

Подробиці...


середа, 30 жовтня 2024 р.

 

Імперативи розвитку мовно-літературної освіти

в умовах упровадження реформ НУШ




    29 жовтня 2024 року в ТСШ№5 відбулося заняття з теми «Імперативи розвитку мовно-літературної освіти в умовах упровадження реформ НУШ».

    Виступили консультатнти ТКМЦНОІМ:  Гапон Л.О., Трофимчук А.В.

    Консультант ТКМЦНОІМ Леся Гапон розкрила тему оцінювання навчальних досягнень учнів з української мови як державної в класах (групах) з навчаннями мовами корінних народів і національних меншин на засадах Нової української школи та продемонструвала зразки завдань.
    Детальніше з виступом Лесі Гапон можна ознайомитися за покликанням:

    Консультант ТКМЦНОІМ Андрій Трофимчук розкрив питання:
- підсумків організації та проведення національного мультипредметного тесту в окрузі тестування м. Тернопіль;
- загальні результати національного мультипредметного тесту 2024 року випускників ЗЗСО Тернопільської МТГ з української мови.






    

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

 

Сьогодні, 29 жовтня 2024 року, Верховна Рада України підтримала проєкт Закону № 12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року».

Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти й проведення вступної кампанії до закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Подробиці...

неділя, 15 вересня 2024 р.

 

Український центр оцінювання якості освіти підготував офіційний звіт за результатами проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ). З його матеріалами можна ознайомитися в розділі «ЗВІТИ/ДАНІ».

Читати далі...

пʼятниця, 24 травня 2024 р.

 

Комплексне освітнє T-mistechkо інноваційних можливостей працює з 2018 року та заклало фундаментальні засади впровадження Державних стандартів початкової та  базової середньої освіти, Концепції НУШ, нових підходів до організації освітнього простору в умовах сучасних викликів.

       Конференція «Контент освітніх T- mistechok - фундаментальні засади НУШ для перспектив профільної освіти. Робота з обдарованою молоддю у фізико-математичному-профілі»  для керівників фахових підрозділів учителів математики, інформатики та фізики відбулась 14 травня 2024 року в ТЗОШ І-ІІІ ст. №4. З учасниками працювала об’єднана команда спікерів: Трофимчук А.В. (консультант ТКМЦНОІМ), Сеньків В.М. (консультант ТКМЦНОІМ), Соловей О.М. (консультант ТКМЦНОІМ).  Учасники заповнили діагностичну карту педагогічної самооцінки готовності педагога до підвищення фахової компетентності з питань профільного навчання, оцінюючи власну психологічну, технологічну готовність до роботи в профільних класах.

       Одним із інструментів вимірювання якісних показників освітнього процесу в системі НУШ та якості профільної освіти  є НМТ/ЗНО, тому Трофимчук Андрій Васильович представив педагогам моніторингові дослідження, порівняльні таблиці, результати РІSA, нові вимоги до проведення НМТ/ЗНО в системі профільної освіти, за якими учасники склали мапу співпраці «Учитель+учень» у фізико-математичному профілі.

         Сеньків Володимир Михайлович та Козбур Галина Євгенівна, учитель математики ТАЛУГ ім І. Франка зазначили, що робота з обдарованою молоддю є одним із важливих напрямків діяльності педагогів, який входить до всіх етапів  профільної підготовки здобувачів освіти. Учасників зацікавила  ефективна система роботи з обдарованими школярами, яку представила Галина Євгенівна, адже її результативність демонструють успіхи вихованців на конкурсах МАН; математичних чемпіонатах,  І, ІІ, ІІІ, ІV етапах  Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, астрономії, інформатики.

        Разом з учителями  Соловей Оксана Михайлівна співпрацювала  в групах, які були розподілені за   блоками: «Новизна Державного стандарту та кроки реалізації», «Перспективи профільної освіти», «Допрофільна підготовка в структурі профільної освіти».


Результатом такої творчої взаємодії стала модель «Допрофільна підготовка в структурі профільної освіти». Для зворотнього звязку спікери запропонували педагогам  тестування «Чи правильно я обрав (обрала) професію».



середа, 24 січня 2024 р.

    24 січня 2024 року для керівників ЗЗСО, їх заступників та охочих педагогів проведено онлайн-вебінар на тему: "200 балів: історія успіху учасників НМТ-2023 (за матеріалами УЦОЯО).
У надісланих дописах учасники національного мультипредметного тесту надали цінні поради щодо способів і технік підготовки й проходження НМТ.
Для використання в роботі з майбутніми учасниками тестування  презентовано скорочений та узагальнений варіанти розміщеної на сайті УЦОЯО інформації.



                                                                                            

пʼятниця, 5 січня 2024 р.

Наказ МОН України від 21.12.2023 №1547 «Про затвердження Порядку проведення національного мультипредметного тесту»

середа, 3 січня 2024 р.

 

Закон України від 08.11.2023 № 3438-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року»

 

ПРОЄКТ ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В 2024 РОЦІ

МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В 2024 РОЦІ

Подробиці…
КОМЕНТАР ВІД ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛУ ОСВІТА.UA
Подробиці…